21. února 2011, 10:24

Divadlo TYJÁTR

www.tyjatrotrokovice.cz

Tento soubor vznikl 2.2. 2002, kdy se pár nadšenců, v čele s Radkem Chmelou (šéf souboru) rozhodli, že budou dělat divadlo v Otrokovicích. Naším zřizovatelem se stala Otrokovická BESEDA, která nás vzala pod svá křídla. Soubor začínal pouze v pětičlenné sestavě. Během následujcích let se do souboru začali hlásit noví členové, a tak se z malého souboru stalo divadelní seskupení nejen herců, ale i těch, bez kterých se divadlo dělá jen těžce, a to jsou technici.

Dramaturgie souboru je velmi přesně nastavená, a to především na komedie a pohádky pro děti. Členové Divadla "TYJÁTR" se také aktivně podílí na různých akcích pro město Otrokovice. Mezi ně patří např. poutě, kde už šest let mohou návštěvníci obdivovat živé sochy. V posledních dvou letech se mohou diváci setkat se členy "TYJÁTRU" 1. května na slavnostním otevírání plavební sezóny v přístavišti na řece Moravě na Baťově v Otrokovicích, kde členové "TYJÁTRU" vystupují z hlubin řeky Moravy jako vodníci.

Soubor se také věnuje pořádání karnevalu pro děti. Divadlo "TYJÁTR" je možno během sezóny vidět nejen na domácí scéně, ale také na výjezdových představeních a přehlídkách.


Otrokovická BESEDA s.r.o., náměstí 3. května 1302, 765 02 Otrokovice

Tel.: 571 118 100, fax: 577 934 441, e-mail: beseda@beseda.otrokovice.cz